Kuluçka Merkezi Stajyer Desteği Sağlıyor

Merkezimizde yer alan firmaların stajyer arayışlarına Acıbadem Üniversitesi öğrencileri ile destek sağlıyoruz. Böylece staj yapmak isteyen öğrenciler erken aşamada girişim dünyasıyla tanışarak hem tecrübe sahibi oluyor hem de sektörün teknolojik yenilikleri hakkında bilgi ediniyorlar.

Kuluçka Merkezimizin Çağrı Dönemi Açıldı!

Kuluçka Merkezimizin çağrı dönemi açıldı. Kuluçka Merkezimiz, yenilikçi fikir ile gelen tüm girişimcilerin sağlık alanındaki projelerini bekliyor. Hızlandırma programına başvuru yapan girişimciler, İSTKA tarafından desteklenen Sağlık Girişimlerinin Küresel Pazara Erişimi Projesi kapsamında Global Hızlandırma Programına da katılma şansı elde edebileceklerdir.

Son Başvuru Tarihi: 28 Ağustos 2019

Başvuru İçin: www.acibademkulucka.com    

BIGGHEALTH Programı Başvurularımız Tamamlandı

Sağlık alanındaki inovatif fikirleriyle BIGGHEALTH programımıza başvuru yapan tüm girişimciler değerlendirilerek 1. Aşamaya seçilen girişimciler belirlendi. Projeleri kapsamında mentorlük görüşmeleri ağustos ayı boyunca devam edecek. Süreci başarıyla tamamlayan girişimciler 2. Aşama için değerlendirme kuruluna sunum gerçekleştirecek.

Girişimcimizin TÜBİTAK 1003 Programı Başarısı

Enfeksiyon ve enfeksiyona bağlı hastalıkların, dakikalar içerisinde tanısını sağlayabilecek mobil uyumlu biyosensör geliştiren girişimcimiz Emine Saraç, TÜBİTAK 1003 Programından 500.000 TL hibe desteği aldı.

Sağlık Girişimlerinin Küresel Pazara Erişimi Projemiz Kapsamında Düzenlenen Eğitimlerimizin İlk Aşaması Tamamlandı

Sağlık Girişimlerin Küresel Pazara Erişimi Hızlandırıcı Programı kapsamında düzenlenen eğitimlerimizin ilk aşamasını tamamladık. Düzenlenen eğitim kapsamında girişimcilerimiz, Uuslararası Sağlık Sektörüne Yönelik İş Modeli Planlama, Uluslararası Fonlar ve Proje Yazma Faaliyetleri, Global Pazara Erişim ve Girişimcilik, Etkili Sunum Teknikleri Semineri, Startuplar İçin Finansman, Girişimcilik Hukuku, Uluslararası Sağlık Standartları ve Süreçleri Eğitimi, Marka ve Kurumsal Kimlik Tasarımı, Startuplar İçin Finansman, Uluslararası Pazarlama ve Satış Stratejileri eğitimlerineatıldılar. 2. Eğitim döneminiz 4 Eylül 2019 tarihinden itibaren 1,5 ay sürecek eğitim dönemi ile tekrar başlayacaktır. Ekim 2019 ayı ortasında yarışma düzenlenerek Singapur, İngiltere ve Hollanda organizasyonları ile girişimciler girişimlerini global pazarlar içerisinde yatırımcılara sunumlar, işbirliği toplantıları ve fuarlarla tanıtma fırsatı bulacaklardır. Eğitimlerin tamamına katılan tüm girişimcilerimiz Singapur, İngiltere ve Hollanda’da projelerini tanıtma fırsatı elde edebilecekler.

Recpo Gaggets Dormio’dan sonra 2.ürünü olan Broxo’yu çıkarttı

Hafif ve orta düzey uyku apnesinin ve buna bağlı meydana gelen horlamanın tedavisinde kullanılabilecek yenilikçi ve konforlu bir ağız içi apareyi olan Dorman’dan sonra Recpo Gaggets, 2. Ürünü Bruxo’yu çıkarttı.

Girişimcimiz Barkay Şamiloğlu San Francisco’da şirketini kurdu

Sağlık alanında tanı, tedavi ve izleme amaçlı sticker şeklinde giyilebilir sensörler geliştiren TION, nörolojik rahatsızlıklar ve özellikle en sık görülen ritim bozukluklarından biri olan atriyal fibrilasyon üzerine odaklanacak bu girişimle ilaçların etkilerini takip etme, tedavi süreçlerini iyileştirme ve optimize etme üzerine bir IoT platformu geliştiren girişimcimiz Berkay Şamiloğlu San Francisco’da şirketini kurdu.

Acıbadem Üniversitesi Tıp Mühendisliği Bölümünün Kariyer Günü’nde Kuluçka Merkezi Olarak Yer Aldık

Acıbadem Üniversitesi tıp mühendisliği bölümünün kariyer gününde kuluçka merkezi olarak yer aldık. Kariyer gününde öğrenciler, sağlık alanında teknoloji ve hizmet üreten kurumsal firmalar ve girişimcilik dünyasından profesyoneller ile tanışma fırsatı elde etti.

We explained the structure of Acibadem University Incubation Center

In physicians meetings of Acibadem Bakirkoy, Altunizade and Maslak Hospitals, we talked about our Incubation Center’s successful projects and activities, as well as the opportunities provided by our center to increase the in-house awareness.

Our trainings, that are organized as a part of Accelerator Program for Health Entrepreneurships’ Access to Global Market, have started.

Our trainings, that are organized as a part of Accelerator Program for Health Entrepreneurships’ Access to Global Market, have started. Upon completing the training program, all the entrepreneurs, who participate in accelerator program, will have the opportunity to introduce their projects in Singapore, England and Netherlands, based on their success in the competition they contend.