Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi girişimlerinden Mutlu Yaş Al İnternet Platformu, Biyotasarım merkezi ile birlikte Hackathon Etkinliği Düzenledi.

Acıbadem Üniversitesi Biyotasarım Merkezi, “Mutlu Yaş Al – İleri Yaş Dostu Platformu”, Acıbadem Üniversitesi Mühendislik Kulübü ve Hayat Boyu Hayat Dolu Derneği iş birliği yaparak “Demans için Tasarla” temasıyla 13-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Yaş Dostu Hekatonu, Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezinde gerçekleşmiştir.
Katılımcılarımız, dijital ve Acıbadem Üniversitesi Mehmet Ali Aydınlar Kampüsü’nde üç gün süreyle aldıkları eğitimlerle yaşlılık konusuna odaklanarak; yaş dostu projeler oluşturma, geliştirme ve sunma yetkinlikleri kazanmışlardır.
Etkinlik boyunca katılımcılar, demans simülasyonu ile ileri yaş döneminin sosyolojik, psikolojik ve fizyolojik değişimlerini deneyimleme, Problemlere Yaklaşım, Sunum Teknikleri Eğitimleri almış, İleri Yaş Bireyler hakkında detaylı bilgi edinme ve projelerini geliştirmek için mentor desteği fırsatı bulmuşlardır.
Hekaton katılımcılarının projelerini jüriye sunmasının ardından seçilen ilk üç proje katılımcılarına ödül ve tüm hekaton katılımcılarına Yaş Dostu Kültürü Elçisi Sertifikası verilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir