Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezinde COVID-19’un PCR ve Antijen testleri için yeni yöntemle geliştirilen, MyMagicon Acıbadem Altunizade ve Acıbadem Maslak Hastanesinde uygulanmaya başlandı.

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde iki yıl süren araştırma sonucu geliştirilen MyMagiCon, PCR ve antijen testleri için kişiden burundan çubukla alınan sürüntü yerine gargara ve ağız çalkalama suyu örneği alıyor. Yeni bir örnek alma yöntemi olan MyMagiCon, Acıbadem Altunizade ve Acıbadem Maslak Hastanelerinde uygulanmaya başlandı.

Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tanıl Kocagöz ve Tıp Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Özge Can’ın araştırma ekibiyle birlikte geliştirdikleri MyMagiCon’un güvenilirliği bilimsel olarak kanıtlandı. Ulusal ve uluslararası patent başvurusu yapılan MyMagiCon, dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor.

 

https://www.acibadem.edu.tr/haberler/covid19un-pcr-ve-antijen-testleri-icin-yeni-bir-ornek-alma-yontemi-olan-mymagicon-acibadem-altunizade-ve-acibadem-maslak-hastanelerinde-uygulanmaya-baslandi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir