2021-1 BİGGHEALTH Programı kapsamında girişimci adaylarına ticarileşme yolculuklarında verdiğimiz eğitim ve seminerleri çeşitlendirdik.

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi olarak 2021-1 BİGGHEALTH Programı kapsamında girişimci adaylarımıza verdiğimiz eğitim ve seminerleri çeşitlendirdik.

Eğitimler:

 • BİGG Süreç Bilgilendirme Eğitimi
 • Müşteri Belirleme, Doğrulama, Değer Önerisi Eğitimi
 • Proje Yazma ve İş Planı Eğitimi
 • Finans Eğitimi
 • Hukuk Eğitimi
 • Sağlık Sektöründe Ürün Konumlandırma Eğitimi
 • Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi
 • Fikri Mülkiyet Eğitimi

 

Seminerler:

 

 • BİGG Süreçlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?(Deneyim Paylaşımı)
 • İnsan Deneyleri Etik Kurul Süreçleri
 • Hayvan Deneyleri Etik Kurul Süreçleri
 • Sağlıkta Gelecek ve Girişimcilik
 • TÜBİTAK Panel Değerlendirmelerinde Nelere Dikkat Edilmektedir?

BİGGHEALTH Programı 2020 -1.Dönem %50 başarı oranıyla 4 girişimcimiz TÜBİTAK tarafından desteklendi.

BİGGHEALTH programının 2020 1.Döneminde desteklenen ve TÜBİTAK’a sunulan girişimcilerimizden 4 tanesi TÜBİTAK tarafından da başarılı bulunarak 200.000 TL hibe desteği almaya hak kazandı.

 

BİGGHEALTH Programı şirketleri:

1.Deniz Göçhan – Mymouth Dijital Sağlık Teknolojileri Limited Şirketi

2.Adem Güneşen – Babyrop Teknoloji Limited Şirketi

3.Ömer Faruk Başargan – Medroco Medikal Robotik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

4.Tuğba Süzek – Kedi Mobil Uygulama Limited Şirketi

ERG Controls, IoT ürünü YIKA ile hastanelerde el hijyeni uyumunu maksimize ediyor.

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi girişimlerimizden ERG Controls, ürünü YIKA – El Hijyeni Takip Sistemi ile sağlık çalışanlarının bütün el hijyeni aktivitelerini yaka kartlarıyla takip edip raporlayarak hastanelerde maksimum el hijyeni uyumu sağlıyor.

 

Hastane enfeksiyonlarının ellerle taşınmasını önlemek amaçlı geliştirilen YIKA, bir devlet ve bir üniversite hastanesinde 6 ve 9 aylık etik kurul onaylı vaka analizlerini başarıyla tamamladı. Çalışmalarda el hijyeni uyum oranlarının iki katının üzerine çıktığı ve buna bağlı bulaşların azaldığı gözlemlendi. TÜBİTAK TEYDEB 1501 desteği ve geçtiğimiz Şubat ayında aldığı tohum yatırımla çalışmalarına devam eden ERG Controls, ürünü YIKA’yı ülkenin öncü sağlık kuruluşlarında yaygınlaştırmaya devam ediyor.

 

https://youtu.be/UoJyJmiX2BU

Medroco, Siemens Healthineers ve Volitan Global iş birliğinde düzenlenen External Innovation Think Tank (eITT) Etkinliğinde Türkiye’yi temsil etti.

Siemens Healthineers ve Volitan Global ( EY Solution Partner ) iş birliği ile düzenlenen Innovation Think Tank Start Up Network etkinliğinde Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi girişimcilerimizden MEDROCO 1.olarak Almanya’daki çevrimiçi düzenlenen External Innovation Think Tank (eITT) Etkinliğine Türkiye’yi temsil eden tek girişim ekibi olarak katılım göstermiştir.

Auctifera Scientific

“Hello Tomorrow Turkey Challenge 2021” etkinliği kapsamında Üniversitemiz Kuluçka Merkezi girişimcilerimizden Tahir Koray Yozgatlı’nın “Auctifera Scientific” adlı projesi Grand Winner olarak seçildi.

6 Temmuz 2021 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleşen Hello Tomorrow Turkey Challenge etkinliğinde Üniversitemiz Kuluçka Merkezi girişimcilerimizden ve aynı zamanda Tıp Fakültesi 2020 yılı mezunumuz Tahir Koray Yozgatlı’nın infertilitenin tanı ve tedavisinde inovatif teknolojiler ve çözümler geliştirmek amacıyla tasarladığı “Auctifera Scientific” adlı projesi Grand Winner kategorisinde kazanan tek girişim oldu.

Girişimcimiz Tahir Koray Yozgatlı 2-3 Aralıkta Paris’te gerçekleşecek Helo Tomorrow Global Summit’te yer alacaktır.

Hello Tomorrow Turkey Challenge 2021 etkinliğini izlemek için tıklayınız.

https://www.youtube.com/watch?v=3DsmYkHe_qo

Albert Health KOSGEB’in Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazandı

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi girişimcilerimizden Albert Health, “Makine öğrenmesi uygulamaları ile prostat kanser teşhis sürecinde oluşturulan rapor verilerinin yapılandırılması ve işlenmesine olanak sağlayan algoritmanın geliştirilmesi” projesiyle KOSGEB’in Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazandı.

TÜBİTAK BİGG 2020 YILI 1.ÇAĞRI KAPSAMINDA %50 BAŞARI ORANI ELDE ETTİK

TÜBİTAK BİGG Programı kapsamında “Uygulayıcı Kuruluşlar”dan biri olarak sağlık alanında iş fikri olan ve merkezce seçilen girişimcilerimizin %50’si BİGGHEALTH Programı ile şirketleşmeye hak kazandı.

KUARTISMED MEDİKAL RESEARCH GELİŞTİRDİĞİ ÜRÜNÜ NEOSAFE İLE CE BELGESİ ALMAYA HAK KAZANDI

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi girişimcilerimizden KuartisMED Medical Research, yeni doğanların ağızdan beslenme yeteneğinin değerlendirildiği “NeoSAFE” ürünü ile Sınıf IIA yenilikçi tıbbi cihaz olarak CE Sertifikasını almaya hak kazandı.

SIEMENS HEALTHINEERS TÜRKİYE VE VOLITAN GLOBAL, SAĞLIK ALANINDA DESTEKLEYECEKLERİ START-UP’LARI SEÇTİ

Siemens Healthineers Türkiye, Innovation Think Tank (ITT) ve Volitan Global tarafından düzenlenen, ilk Innovation Think Tank Start-up Network (ITT-STN) etkinliği 9 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşti. Etkinlikte, sağlık start-uplarının yenilikçi çözümleri için verilen “ITT-STN Ödülleri” kapsamında girişimcilerimizden Medroco ve Hevi Ai ilk 3’e girmeye hak kazandı.

BIO START-UP PROGRAM FİNALİSTLERİNDEN GLAUCOT START-UP STADIUM’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Dünyanın en büyük biyoteknoloji organizasyonlarından biri olan BIO Digital kapsamında düzenlenen ve dünyanın dört bir tarafından alınan başvurular arasından seçilen 50 girişimin projesini anlatma şansı bulduğu Start-Up Stadium’a ülkemizden GlaucoT seçildi.

İlaçsız ve invasif olmayan tekniklerle nöroprotektif glokom tedavi yöntemi sunan Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi girişimcilerimizden GlaucoT, göz tansiyonu (glokom) hastalığına kalıcı bir çözüm üretmeyi hedefliyor.