Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi ve ODTÜ TEKNOKENT işbirliği ile salgın hastalıklar çağrısı açıldı

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak belirlenen yeni tip koronavirüs (COVID-19) tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına almıştır. Ülkemizin COVID-19 salgını ile mücadelesine katkı vermek; salgının toplumda yayılımının en aza indirilmesi ve kontrol altına alınmasını sağlamak, başta risk altındaki gruplar olmak üzere toplum sağlığının korunması ve salgının olumsuz sosyo-ekonomik etkilerini hafifletmek amacıyla Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi ve ODTÜ Teknokent işbirliği ile Salgın Hastalıklar Çağrısını açıyoruz. Salgın hastalıklar çağrımız kapsamında tüm eğitim ve mentorluk programı online olarak yürütülecektir. Son başvuru tarihi 24 Nisan 2020’dir.

Tarihler

Çağrı tarihleri: 10 Nisan-24 Nisan

Online Değerlendirme:27 Nisan  

Online Değerlendirme Kurulu: 30 Nisan

4 Mayıs’ta online eğitimler başlayacaktır

Yeni tip koronavirüsün teşhis ve tedavisine yönelik her türlü iş fikrine destek vereceğimiz çağrının alt başlıkları;

 • Dezenfektanlar
 • Tanı kitleri
 • Yoğun bakım ünitelerinde kullanılan cihazlar / Solunum cihazları
 • Solunum yolları ilaçları
 • Salgının doğrudan veya dolaylı sonuçlarına etki edebilecek bilişim uygulamaları
 • Virüsün yayılımının önlenmesi ve kontrol altına alınması için mobil uygulamalar ve dijital platformalar
 • Halk sağlığı için acil hazırlık ve müdahale çalışmaları
 • Salgının ülke ve bölge ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına yönelik yenilikçi uygulamalar geliştirilmesi

Çağrı kapsamında sunulacak destekler;

 • Sağlık ekosistemi çalışma ağına erişim
 • Araştırma Laboratuvarı desteği
 • Girişimcilik ve sağlık regülasyonları eğitimleri ve mentorluk
 • Alanında en iyi akademisyenler ve klinisyenlerden danışmanlık,
 • ODTÜ Teknokent’ten ürün geliştirme ve altyapı desteği
 • İngiltere ve Hollanda pazarlarına erişim

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Girişimcimizlerimizden Respo Gadgets, Global Çaptaki Rockstart’ın Health Startup Scale Program’ında Yer Almaya Hak Kazandı

Global çaptaki girişim projelerini pazara erişim, sermaye uzmanlığı ve topluluğa erişim sağlayarak ölçeklenebilir olmalarını destekleyen Rockstart, Avrupa’da bir yıl süren ve dünyanın en uzun stratup programı olan Health Startup Scale Program‘ını başlattı. Bu program kapsamında girişimcilerimizden Respo Gadget’ın kurucusu olan Sefa Zülfikar, dünya çapında ilk 100 projenin içinde yer almayı başardı.

Detaylı bilgi için: https://rockstart.pr.co/184946-rockstart-launches-world-s-longest-and-europe-s-first-full-year-health-startup-scale-program/

Girişimcilerimizden GaucoT, Las Vegas’taki Consumer Electronics Association (CES) Fuar’ında

Girişimcilerimizden GuacoT her yıl Las Vegas’ta düzenlenen Consumer Electronics Association Tüketici Elektroniği Fuarı’na katıldı. GuacoT, Fuarda ürünlerini 6000 medya temsilcisi, 2500 yatırımcı firmalar ve 200 bin profesyonel katılımcının yer aldığı dev bir organizasyonda tanıtma fırsatı buldu.

Sağlık Dikeyindeki İlk Uygulayıcı Kuruluş Olan Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi’miz BİGGHEALTH Programı İle 2019-1. Döneminde %60 Başarı Elde Etti

Sağlık dikeyindeki ilk uygulayıcı kuruluş olan Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi 2019 1.döneminde BİGGHEALTH programı ile %60 başarı oranı elde etti. Böylece Kuluçka Merkezi’miz tarafından yönlendirilen 8 proje TÜBİTAK tarafından da başarılı bulunarak 200.000 TL sermaye desteği almaya hak kazandı. Böylece Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde 7 şirket daha kurulmuş oldu.

Girişimcilerimizden Albert Health, TTGV 250K Programından Ödül Aldı

Girişimcilerimizden Albert Health, “TTGV 250K Sağlık Teknolojilerinde Müşteri ve İş Geliştirme Programı” kapsamında Demo Day’de 50.000 TL ile ödüllendirildi.

Albert Health – Sesli Sağlık Asistanı; Albert, kronik hastaların ilaçlarını zamanında ve doğru dozda almalarına yardımcı olur.

Detaylı bilgi için:   https://albert.health/tr/

App indirmek için: https://apps.apple.com/tr/app/albert-health-assistant/id1440082441

https://play.google.com/store/apps/details?id=albert.health

Sektörel Tecrübeler- 2 Etkinliği Gerçekleştirildi

Bu sene ikincisi düzenlenen “Sektörel Tecrübeler” etkinliğinde konuşmacılar sektör hakkında tecrübelerini katılımcılar ile paylaştılar.

Konuşmacılar arasında yer alan; Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Ali Aydınlar başarı hikayesini, Acıbadem Sağlık Grubu İnsan Kaynakları Direktör Yardımcısı Cenk Sandıkçı doğru Linkedin kullanımını, Boğaziçi Üniversitesi Biyogirişimcilik Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Sevgi Salman Ünver girişimcilik ve etkili sunumu tekniklerini, Keiretsu Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Berik ve Hello Tomorrow Türkiye Kurucusu Timur Topalgökçeli girişimcilik ekosistemini, Response Ortho’nun CEO’usu Şehmuz Işın ve Youthholding’in CEO’su Emrah Kaya kendi başarı hikayelerini anlattılar.

BİGGHEALTH Başvuruları Devam Ediyor!

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi TÜBİTAK BİGG Uygulayıcı Kuruşu sağlık dikeyinde olan tüm girişimcilerin başvurularını bekliyor!

Son başvuru tarihi: 28 Şubat 2020

Detaylı bilgi için: bigg.acibademkulucka.com

 

Girişimcilerimizden B4AFC Kurucusu Olan Fatma Akgün Türkiye’nin Kadın Girişimci Yarışması’nda Finale Kalan 20 Kadın Arasında

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi Girişimcisi olan B4AFC Bilişim Teknolojileri ve Stratejik İş Çözümleri A.Ş.  Kurucusu Fatma Akgün, Ekonomist Dergisi, Garanti BBVA ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) işbirliği ile Türkiye’nin Kadın Girişimci Yarışması’nda finale kalan 20 kadın girişimciden biri oldu.

HECO Platformumuz Açıldı!

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi olarak tüm girişimcilerimizi sektör paydaşları ile  bir araya getirecek“HECO Platformu ”nu oluşturduk.

Platformda sağlık sektöründe yer alan; girişimciler, mentorler, danışmanlar, yatırımcılar, kuluçka merkezleri, inovasyon merkezleri, teknoparklar, teknoloji geliştirme merkezleri ve ar-ge merkezleri ortak bir ağda buluşabilecek, web sitesini ziyaret edenler girişimcilerimizin seviyelerini görebilecek ve onları takip edebilecekler.

Detaylı bilgi için: hecop.acibadem.edu.tr

 

Beylikdüzü Belediyesi’nin Ev Sahipliği İle 2. Afet Sağlığı Çalıştayı Yapıldı

Beylikdüzü Belediyesi ve Acıbadem Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen Afet Sağlığı Çalıştayı’nın 2.’si Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşti. Çalıştayda kentsel dayanıklılıktan afet yönetimine, toplanma alanlarından simülasyonu tekniklerine ve afette teknoloji kullanımına dair sunumlar yapıldı. Ardından Afet Çalıştayı’nda belirlenen konular üzerinde gruplar var olan problemlere çözüm ürettiler. Üretilen çözümleri ekip sözcüleri katılımcılara anlattı. Afet Sağlığı Çağrısı’nda seçilen ilk 5 proje sahibi poster sunumlarının ardından ödüllerini aldılar.