STEP UP Yarışmamızın Hollanda Ayağını Health Valley Netherlands 2021 Etkinliğine Katılarak Tamamladık

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi tarafından Step Up yarışması sonucu Hollanda’ya gitmeye hak kazanan 3 girişimcimizin Health Valley Netherlands etkinliğine katılımları için destek verildi. Pandemi dolayısıyla 10-11 Mart 2021 tarihlerinde web ortamında gerçekleşen Health Valley 2021 dijital sağlık konferansı 30 dan fazla ülkeden yaklaşık 1000 katılımcıyı bir araya getirdi. Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi bu etkinliğe Nabutech, Nanomed ve Respo Gadgets girişimleriyle birlikte katıldı. İki gün süren etkinlik boyunca 3 boyutlu stant alanında ziyaretçileriyle birebir görüşme fırsatı yakalayan girişimcilerimiz aynı zamanda yarım saatlik bir oturum ile projelerini tüm katılımcılara tanıtma fırsatı elde ettiler. Girişimcilerimiz etkinlik boyunca global yatırımcılarla iş birliği fırsatları yakaladı.

 

 

TÜBİTAK BİGG DESTEĞİ İLE KURULAN KAMLANÇU, KANSER TEŞHİSİNDE YERLİ PET-BT GELİŞTİRDİ

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi girişimcilerimizden Kamlançu Nükleer Sanayi ve Ticaret A.Ş., kanser teşhisinde kullanılan en ileri yöntem olan PET-BT cihazının yerli versiyonunu geliştirdi. Sadece teşhiste değil, tedavinin seyrinin takibinde de en iyi radyolojik test yöntemi PET-BT’nin küçük ölçekli ön prototipi hazırlandı. Cihazın alt sistemlerini de yerlileştiren Kamlançu, kanser tedavisinde kullanılan hastaya özel radyoterapi tedavi yazılımını da ilk kez yerli olarak geliştirdi.

 

GLAUCOT, BIO START UP PROGRAMINDA SEÇİLEN GİRİŞİMCİLER ARASINDA YER ALDI

Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi girişimcilerimizden Glaucot, Araştırmacı İlaç Firmaları tarafından desteklenen ve yürütücülüğünü ReDis Innovation’ın üstlendiği BIO Start Up Programı Demo Day etkinliğinde seçilen girişimciler arasında yer aldı.

Gloucot, ilaçsız ve inisiyatif olmayan tekniklerle nöroprotektif glokom tedavisi geliştirdi. Göz tansiyonu için çözümler üretti. Gloucot ameliyatsız ve ilaçsız bir şekilde glokom yüzünden oluşan körlüğü ortadan kaldırmayı hedefliyor.

HASTAYA KONFOR SAĞLAYAN TÜRK BULUŞU LEGNA MEDİKAL, ALDIĞI YATIRIMLA 1.86 M EURO DEĞERLEMEYE ULAŞTI

Boşaltım sistemi için medikal ürünler geliştiren Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi girişimcilerimizden Legna Medikal, iş adamı Semih Koçak’tan 1.86 milyon Euro şirket değerlemesi ile yatırım aldı. Girişimcimiz, aldıkları bu yatırım ile kolostomi, ileostomi, ürostomi operasyonları sonrası sızıntı, koku, gaz çıkışı ve istemsiz gerçekleşen boşaltım gibi problemler üzerine odaklanarak bunları ortadan kaldırmaya yönelik bir sistem üzerine çalışacak.

BUGAMED BİYOTEKNOLOJİ TR ANGELS’IN LİDERLİĞİNİ ÜSTELENDİĞİ TURDA 1 MİLYON TL YATIRIM ALDI

İnsan dokularında bulunan, cilde esneklik ve sıkılık kazandıran, eklem, tendon ve organları bir arada tutmaya yarayan, biyoteknoloji, ilaç ve tıbbi cihaz sektörü için gerekli olan “Medikal Kolajeni” yerli ham madde tedariğini karşılamak amacıyla üreten Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi girişimcilerimizden Bugamed Biyoteknoloji, çıktığı yatırım turunda 1 milyon TL yatırım aldı. TR Angels A.Ş. ve Yatırımcılar grubu önderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Alesha A.Ş.’de katıldı.

Detaylı bilgi için; https://bugamed.com.tr/

Estare Tech , Smart Oksijen Flowmetre ürünü ile  Fongogo ile destek toplamaktadır.

Acıbadem Kuluçka girişimlerimizden Estare Tech , Smart Oksijen Flowmetre ürünü ile  sağlık emekçilerinin iş stresini azaltılmasına katkı sunarak #Fongogo ile destek toplamaktadır.

Hastaların evlerinde oksijen tedavisini artık doktor gözetiminde yapmalarına imkan sağlamaktadır.

Sizler de sağlıkçılarımızın virüslerle enfekte olmalarının önüne geçilmesinde katkı sağlayacak olan cihazın üretilmesine destek sunabilirsiniz.

 

Genobedia, Gestasyonel Diyabet (GDM) Hızlı Tanı Kiti Geliştirme projesi ile KOSGEB’den destek aldı

Bigghealth programında desteklediğimiz ve şirket faaliyetlerini Kuluçka Merkezi’mizde yürüten girişimcilerimizden Genobedia’nın kurucusu Tuğçe Keskiner, KOSGEB’e sunduğu Gestasyonel Diyabet (GDM) Hızlı Tanı Kiti Geliştirme projesi ile desteklenmeye hak kazandı.

BiaTech, New York Medical Group (NYMG)’a Cihaz Satışı Yaparak İlk İhracatını Gerçekleştirdi.

Step Up Singapur programımıza katılmaya hak kazanan girişimcimiz Eren Cengiz, bu program sayesinde tanıştığı Hong Kong’da faliyet gösteren hastaneler grubu New York Medical Group (NYMG)’a SpinaTrak Spinal Dekompresyon Cihazını satarak ilk ihracatını gerçekleştirdi.

Albert Health, Novartis UK’in ve Wayra UK’in ortak düzenlediği Health Hub 2020 programına kabul aldı

Step Up İngiltere programımıza katılmaya hak kazanan Albert Health, bu programda ziyaret edilen Wayra UK ile yaptığı görüşmeler neticesinde Novartis UK’in ve Wayra UK’in ortak düzenlediği Londra’daki Health Hub 2020 programına kabul aldı. Bu kapsamda 85.000 dolarlık yatırım alan Albert, ayrıca Novartis ile birlikte NHS’in (National Health Service) Covid sonrası dönemdeki problemlerine yönelik çözüm geliştirecek.

BİGGHEALTH Programı 2019 -2. Döneminde 6 Girişimcimiz TÜBİTAK Tarafından Desteklendi

Bigghealth programının 2019-2.Döneminde desteklenen ve TÜBİTAK’a sunulan girişimcilerimizden 6 tanesi TÜBİTAK tarafından da başarılı bulunarak 200.000 TL hibe desteği almaya hak kazandı. Bigghealth programı ile toplamda 1.200.000 TL hibe desteği kazanılmış oldu.

BİGGHEALTH Programı şirketleri:

  1. Enes ATAŞ – Efay Teknoloji ve Ticaret Ltd. Şti.
  2. Burhan IŞIK – Lime Teknoloji Sistemleri San. Tic. A.Ş
  3. Çağla DAYAN – Surgivis Medikal San. Tic. Ve Ltd. Şti.
  4. Görkem SENGEZ – Vitabona Medikal Ürünler San. Ve Tic. Ltd. Şti.
  5. Emre CEBECİ – Oncoment Medikal Biyoteknoloji Lab. Ar-Ge Dan. Hiz. ve Sanayi Tic. Ltd. Şti.
  6. Can Berk YILDIRIM – Stark Ar-Ge Müh. San. Ve Tic. Ltd. Şti.